Rota Koleji İlkokul Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Kulübü öğrencilerimiz, kulüp öğretmenleri Aslı ÇAKIR, Akile TEKİRDAĞ ve Begüm DEMİR EFE rehberliğinde, okullarında bilgisayar atölyesi ve bilgisayar dersi olmayan Yahya Kemal Beyatlı İlkokulundan ayda bir defa gelen 4. sınıf öğrencilerine 6 ay boyunca bilgisayar kulübünde öğrendiklerini anlatarak bilgilerini paylaşmışlardır. Öğrencilerimiz, belirlenen müfredat çerçevesinde bellek kullanımı, bilinçli internet kullanımı, Office programlarına hakimiyet ve kodlama konularında gelen kardeş okul öğrencilerimize bilgisayar bilgilerini aktarmışlardır. 6 ayın sonunda kardeş okul öğrencileri ve okulumuz İlkokul BT kulübü öğrencileriyle birlikte pasta kesilmiş,öğrencilere başarılarından ve katılımlarından dolayı öğretmenlerimiz tarafından sertifikaları verilmiştir.

Kardeş okul öğrecilerimizin projemizle ilgili yorumlarından bazıları;

"Çok güzel bir okul. Galiba çocukların severek eğitim alacağı bir yer. Rota koleji’nde fen deneyleri de yapmayı çok isterdim. Bilgisayar eğitimi için arkadaşlarım ve öğretmenime teşekkür ederim."

Cemal GÜNER

"Rota koleji,

Öncelikle bize güzel davrandınız, güzel etkinlikler yaptırdınız ve eğlenmeme sebep oldunuz. Bazı öğrenmekte zorluk yaşasam da bana yardımcı olan efe arkadaşım doğrusunu göstererek bana yardımcı oldu.Teşekkür ederim rota koleji öğretmen ve öğrencileri"

Eda DÖNMEZ

"Rota koleji beni çok etkiledi. Çünkü eğitimi öğretmen ve öğrencileri çok kaliteli bence. Burada bilgisayar dersini en iyi şekilde öğrendim. Kısacası okulunuz ve verdiğiniz eğitim beni çok heyecanlandırdı.

Rümeysa DERLİ

"Bilgisayar dersleri boyunca güzel duygular yaşadım. İlk geldiğimizde çok heyecanlıydım. Bilgisayar kullanmayı ve bilgisayarda bir çok şey yapılabileceğini öğrendim. Biz kardeş okuldan gelen öğrencilere bilgisayar kullanmayı öğreten tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederim. Saygılarımla.."

Dilara BAYLAN

Kardeş okulumuz öğretmeni Melin GETİZMEN YEŞİL ve öğrencilerinin tüm yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

{ Geri }