• TR
  • EN
  • AKADEMİK - BİLİMSEL BAŞARILARIMIZ

    2016-2017 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

    Bilimsel Başarılarımız

    2016-2017 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

    Bilim Kahramanları Derneği FLL Turnuvası (1 Haziran 2017)

    7A sınıfı Eylül ŞAHİN,Furkan Eren AZİZOĞLU,Işıl BEKÇİ,Nazlı AKTEPE FLL Turnuvasında İzmir 3.lüğü ve TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA sunum ödülü kazanmıştır.

    7C sınıfı Ataberk Yıldız,Ayşen Zeynep AKIN, Muammer Özgür GEZER,Yasin Burak Atıcı FLL Turnuvasında İzmir 3.lüğü ve TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA sunum ödülü kazanmıştır.

    THY ve Bursa Belediyesi THY Bursa Bilim Şenliği yarışmasında Ege Arda ŞENTUNA ve Yasin Burak Atıcı THY Bursa Bilim Şenliğinde Türkiye 2. cisi olmuştur.

    Yaşamda Kalite Derneği ve İzmir MEB Yaşamda Kalite Derneği Proje Yarışması Halil Eren DEĞER,Gamze DURAN,Nazlı AKTEPE Yaşamda Kalite Derneği Proje Yarışmasın da Türkiye 3.cüsü olmuştur.

    Gelişim Koleji DUBBING FEST Yarışması(29 Mayıs 2017)

    6B sınıfı Çınar TAŞ ve Ege BALBAY İl 1. ciliği

    6E sınıfı Beyza BERK,Doğa Karin AYAN ve Doğu ÖZDEMİR il 1.ci liği kazanmıştır.

    İzmir MEV Koleji INGED DRAMA FEST Yarışmasında (31 Mayıs 2017)

    6C Sınıfı ,Aysu SÖĞÜTLÜ,Ada KESTEK,Deniz TAYFUN,Ece SÜLEK,Yağız AKTAŞ İl 1.cisi

    7D sınıfı Berkay BALCI,Doruk EROL,Yağız Ata ÖZKAN İl 1.cisi olmuştur.

    İzmir Koleji Matematik Yarışması 01.04.2017

    Arda YÜCE 6. Sınıflar kategorisinde Birincilik

    13.Bilim Kahramanları Yarışıyor Ulusal Turnuvası (04-05 Mart 2017, İZMİR)

    ROTATECH Robotik Takımı Ulusal Turnuva Proje Jürisi 1. lik Ödülü

    ROTASTARS Robotik Takımı Ulusal Turnuva Sunum Ödülü

    13.Bilim Kahramanları Yarışıyor İzmir Bölge Turnuvası (18-19 Şubat 2017, İZMİR)


    ROTATECH Robotik Takımı Yerel Turnuva İkincilik

    ROTASTARS Robotik Takımı Yerel Turnuva Üçüncülük

    5. “TAKEV Strateji Oyunları Turnuvası (14.01.2017)

    7.sınıf öğrencilerimizden Ata Berk YILDIZ, farklı okullardan katılan 64 öğrencinin yarıştığı “Quoridor” adlı bireysel oyunda 60 rakibini geride bırakarak 4. olmuştur.

    The Mathematical Association of America (MAA) tarafından düzenlenen AMC-8 (American Mathematics Contest-8) Yarışması (16.11.2016)

    8. sınıf öğrencilerimizden Yağız YAĞMUR Altın Madalya

    8. Sınıf öğrencilerimizden Cemre Su YILDIRIM ve 7. Sınıf öğrencilerimizden Efe DEMİRPOLAT Gümüş Madalya

    7. sınıf öğrencilerimizden Mustafa Hasan ÖZEN Bronz Madalya

    48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine davet edilen projelerimiz:


    Biyoloji dalında “Mikron Ağ Yapılı Membran Morfolojisine Sahip Yeni Malzemeler: Proteomik Çalışmalarda Kullanım
    Potansiyellerinin Araştırılması” adlı projesiyle Roza MERCAN ve Halil ÖZGÜR Ege Bölge 1. lik ödülü

    Kimya dalında “Ekmeğimi de yaparım sensörümüde” adlı projesiyle Burak AKYILMAZ ve Umut HÜR Ege Bölge 2. lik ödülü

    Teknoloji tasarım dalında “Bir öğretim ajanı: Holocan. Hologram tekniğinden esinlenerek oluşturulan üç boyutlu görsellerin ortaöğretim öğrencilerinin algılamakta zorlandığı konuların öğretilmesi üzerine etkisinin incelenmesi. Bir kimya dersi örneği” adlı projesiyle Ecem ESER ve Berke Can BİÇİCİ Ege Bölgesine Katılım Başarı Belgesi

    Mathematics Without Borders Turnuvası 1. Etap

    Efe DEMİRPOLAT ve Metin Furkan AMARAT Altın Madalya

    Azra AK, İremsu BOZDAŞ ve Mustafa Hasan ÖZEN Gümüş Madalya

    Merve TOKSÖZ Bronz Madalya

    Mathematics Without Borders Turnuvası 2. Etap

    Mustafa Hasan ÖZEN Altın Madalya

    Merve TOKSÖZ, Azra AK Gümüş Madalya

    Ata Berk YILDIZ, İremsu BOZDAŞ ile Ceren BOLAT Bronz Madalya

    Mathematics Without Borders Turnuvası 3. Etap

    Metin Furkan AMARAT, Alber DİRİG, Elif EMENGEN, Berken KENİ, Arda YÜCE ve Tuna GÖLÜNÇ Altın Madalya

    Ceren BOLAT Gümüş Madalya

    Efe DEMİRPOLAT, Mustafa Hasan ÖZEN, Ataberk YILDIZ, Azra AK ve Halil Eren DEĞER Bronz Madalya

    Tales Matematik Müzesi’nin düzenlediği 2. Tales Matematik Yarışması

    Mustafa Hasan Özen, Alber DİRİG Alçin AKAR ve Yağmur AVCI Final etabına katılma hakkı

    Uluslararası Kanguru Matematik Sınavı

    Mustafa Hasan ÖZEN, Efe DEMİRPOLAT, Berken KENİ, Cem İhsan KURT, Arda YÜCE, Ceren BOLAT, Elif EMENGEN, Alber DİRİG,Eren Can PARLAR, Yağmur AVCI, Bedri Yiğit ERKUL ve Pelin BENEK Final etabına katılma hakkı

    Karşıyaka Yenilenebilir Enerji Derneği tarafından Avrupa Birliği Sivil Toplum Projesi olan Güneş enerjisi ve Enerji verimliliği Projesi

    9 F1 sınıfından Çağlanur GÜNAY Resim dalında Birincilik

    9 F2 sınıfından Elif Sude GÜN Karikatür dalında Birincilik

    9 F1 sınıfından Ayça ÖZBAY İkincilik

    9 F1 sınıfından Yaren KURTULAN Üçüncülük

    9 F2 sınıfından Ecem KAYNAR Şiir dalında İkincilik

    2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

    Medipol Üniversitesi Mühendislik Ve Doğa Bilimleri Fakültesi Liseler Arası Proje Yarışması (2016)


    Lise Kademesinde fizik alanında 2, biyoloji alanında 1 proje ile Türkiye Finallerine Katılım (Hüseyin ARSLAN, Cengiz Deniz UYGUR, Melike KOCATÜFEK ve Sude ÇELİKPENÇE)

    Yaratıcı Çocuklar Derneğinin düzenlediği Samsung Geleceğin Mucitleri Proje Yarışması (2016)

    Türkiye Finallerinde ilk 10 Proje arasına Katılım (Umut ALP, Can YILMAZ)

    Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Olimpiyat Yarışması (2016, İzmir)

    Fen Bilimleri Olimpiyat Yarışmasına ortaokul kademesinde 5 öğrencimizle lise kademesinde 1 öğrencimizle 2. Aşama Sınavına Katılım Başarı Belgesi

    (Nilsu AKGÜNER, Berk TUNALI, Yağız YAĞMUR, Elif Nur KÜREKÇİ, Ali TURGUT)

    5. DOESEF Doğanata Eğitim Bilim Enerji Ve Mühendislik Proje Yarışması (2016)

    “Cıbacron Blue Bağlı Manyetik Mikro Küre Yardımı ile Sulu Çözeltiden Kazein Adsorpsiyonu” adlı projeyle Kimya kategorisinde Teşvik Ödülü ( Emine ALAN, Cengiz Deniz UYGUR)

    “Capparis Çiçek Tomurcuklarının Asetilkolinesteraz İnhibatör Potansiyelinin Araştırılması Sonucu Alzheimer Hastalığının Tedavisinde Kullanabilirliğinin Değerlendirilmesi” adlı projeyle Tunus’ta düzenlenecek “ATAST I- FEST “ Uluslararası
    Mühendislik, Bilim ve Teknoloji Festivali”ne katılma hakkı

    (Berkin TORUN, Selin GÖKOĞLU)

    Yaşamda Kalite Derneğinin düzenlediği KALDER Proje Yarışması (2016)

    Lise kademesinde 1 proje ile Türkiye İkincilik Ödülü, ortaokul kademesinde 5 proje ile Türkiye Finallerine Katılım (Elif Nur KÜREKÇİ, Nilsu AKGÜNER, Sıla KESİK, Aylin UYSAL, Eylül ŞAHİN, Metin Furkan AMARAT, Açelya ÖZMAN, Ezgi ATATANIR, Dila ALPASLAN, Buse COŞKUN, Ecen ESER ve Yağmur UZDURAN)

    MEF-EBAV Ulusal ve Uluslararası Proje Yarışmaları Türkiye Finalleri (2016)

    Lise Kademesinde 1 Biyoloji, 1 Kimya Kategorisinde Türkiye Finallerine Katılım (Emine ALAN, Berkin TORUN ve Selin GÖKOĞLU)

    “GENIUS Bilim Olimpiyatları” Amerika-New York Oswego Üniversitesi (2016)

    “Alkali Blue 6B Bağlı Nanopolimer Yardımıyla Cr (III) İyonunun Giderimi” isimli Kimya dalındaki projesi ile Honorable Mention Ödülü (Zeynep ALAT)

    “GENIUS Bilim Olimpiyatları” Amerika-New York Oswego Üniversitesi (2016)

    “Alkali Blue 6B Bağlı Nanopolimer Yardımıyla Cr (III) İyonunun Giderimi” isimli Kimya dalındaki projesi ile Dünya Finallerine Katılım (Zeynep ALAT)

    12. FIRST LEGO LEAGUE Dünya Şampiyonası (27-30 Nisan 2016, St.Louis, MO, ABD)

    “Peynir Altı Tozu ile Beslenen Tavuklar Kalın Kabuklu Yumurtlar’’ isimli Projesi ile ROTATECH Robotik Takımı Proje Sunum Dalında Dünya Şampiyonluğu

    (Gökçenur ATÇI, Berkay DOKUCU, Ezgi SOYSAL ve İlayda FIRLAR)

    Destination Imagination Polonya (01-03 Nisan) (İlkokul)

    DI Polonya turnuvasında Sosyal Sorumluluk Proje Dalında Birincilik Ödülü

    Destination Imagination Polonya (01-03 Nisan) (Lise)


    Sosyal sorumluluk dalında Dördüncülük Ödülü

    12.Bilim Kahramanları Yarışıyor İstanbul Ulusal Turnuvası ( 19 Mart 2016, İstanbul)


    ROTATECH Robotik Takımı Tüm Kategorilerde Türkiye Şampiyonluğu

    ROTATECH Robotik Takımı Robot Performans Türkiye İkincilik ödülü

    (Gökçenur ATÇI, Berkay DOKUCU, Ezgi SOYSAL, İlayda FIRLAR, Cemre Su ANT, Egemen AKSU, Demet Sude KAN, Ece KESTEK, Tiana ÖZBAŞI ve Utku Yılmaz ÖZDEMİR)

    (Gökçenur ATÇI, Berkay DOKUCU, Ezgi SOYSAL, İlayda FIRLAR, Cemre Su ANT, Egemen AKSU, Demet Sude KAN, Ece KESTEK, Tiana ÖZBAŞI ve Utku Yılmaz ÖZDEMİR)

    AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Bilgi Yarışması (15 Mart 2016)

    10. Sınıflar arasında İlçe Birinciliği

    Destination Imagination Türkiye ( 12-13 MART 2016 ) (İlkokul)

    DI Türkiye turnuvasında Görsel Sanatlar Proje Dalında Dördüncülük

    Destination Imagination Türkiye ( 12-13 MART 2016 ) (Ortaokul)


    DI Türkiye turnuvasında Sosyal Sorumluluk Proje Dalında Beşincilik

    World Scholar’s Cup (9-10 Ocak 2016) (Ortaokul )


    Team Bowl – Arda Neke , Boran Şekerci Gümüş madalya

    Individual Debate – Arda Neke , Gümüş madalya

    Literature Challenge – Arda Neke , Gümüş Madalya

    Da Vinci Özel Ödülü – Deniz Aygün , Hakan Berke Şirvan Arda Neke ve Boran Şekerci’nin bulunduğu takımımız Global Finallerine ve Prag Rounduna katılmaya hak kazanmıştır.

    JMUNESCO 2016 Konferansı (19-21 ŞUBAT 2016) Ortaokul

    Öğrencilerimizden Toprak Şekerci komitesi tarafından “Honorable Mention” olarak seçilmiştir

    Ekonomi Üniversitesi Mun Konferansı (ECOTRAINMUN) (19-21 Aralık 2015, Ekonomi Üniversitesi, İzmir) En İyi Delege, Üstün Başarı Ve Mansiyon Ödülleri

    Yeditepe Üniversitesi Mun Konferansı (YMUN ) (12-14 Aralık 2015, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul) Mansiyon ödülü

    12.Bilim Kahramanları Yarışıyor İzmir Bölge Turnuvası (13-14 Şubat 2016, İzmir)

    ROTATECH Robotik Takımı Mekanik Tasarım Birincilik Ödülü

    AMC 8 (American Mathematics Contest 8) (15 Aralık 2015)


    Eylül BADEM ve Aylin UYSAL Altın Madalya, Enes Yağcı Gümüş Madalya, Hüseyin Göktuğ VURAL Bronz Madalya almaya hak kazanmıştır.

    Mathematics Without Borders (10 Ocak 2016)

    1. Etap


    Ege ALKAN Altın Madalya, Aylin UYSAL, Benay ERSOY, Tuna SARIKAYA ve Metin Furkan AMARAT Gümüş Madalya,

    Mustafa Hasan ÖZEN Bronz Madalya

    2. Etap


    Azra AK, Benay ERSOY, Efe DEMİRPOLAT, Ege ALKAN, Gülce ÖZKAN, Metin Furkan AMARAT, Mustafa Hasan ÖZEN ve Tarık Çağlar ÖZCAN Altın Madalya, Emirhan KURŞUN, Tuna SARIKAYA, Yalın Bora ÖZSOY ve Yaşar Kaan UZUNGÖNÜL Gümüş Madalya

    3. Etap


    Efe DEMİRPOLAT ve Mustafa Hasan ÖZEN Bronz Madalya kazanmıştır. Öğrencilerimiz Bulgaristan’daki final etabında kurumumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır.

    Kanguru Matematik Yarışması (19 Nisan 2016)

    5. sınıf öğrencilerimizden Berken KENİ ve Ceren BOLAT, 6.sınıf öğrencilerimizden Azra AK, Yaşar Kaan UZUNGÖNÜL, Efe DEMİRPOLAT ve Metin Furkan AMARAT %5’lik dilime girerek finale katılmaya hak kazanmışlardır.

    İzmir Koleji Matematik Yarışması (30 Nisan 2016)

    Cem İhsan KURT 5. sınıflar arasında Birinci, Mustafa Hasan ÖZEN ise 6. Sınıflar arasında Üçüncü olmuştur.

    Mathematics Without Borders Turnuvası Final Etabı (01-03 Temmuz 2016)

    6. Sınıf öğrencilerimizden Mustafa Hasan ÖZEN Altın Madalya, Efe DEMİRPOLAT Gümüş Madalya, Metin Furkan AMARAT Bronz Madalya, 7. Sınıf öğrencilerimizden Aylin UYSAL Bronz Madalya

    12-13 yaş grubunda Mustafa Hasan ÖZEN Birinci olarak MATHSTAR Özel Ödülü almıştır.

    Genel sıralamada Mustafa Hasan ÖZEN İkincilik, Efe DEMİRPOLAT Üçüncülük kupası almıştır.

    2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

    TÜBİTAK Bu Benim Eserim Türkiye Sergisi (02-04 Haziran 2015)


    Temiz Telefon” isimli Fen Bilimleri Projesi ile TÜRKİYE FİNALİNDE SERGİLENME BAŞARISI Doruk VURAL,

    İzmir Yaşar Üniversitesi ve Yaşamda Kalite Derneği Proje Yarışması (21-22 Mayıs 2015)

    Alkali Blue 6B Bağlı Nanopolimer Yardımıyla Cr (III) İyonunun Giderimi” isimli Fizik Projesi ile Çevresel örneklerde bakır tayinine yönelik çevre dostu alternatif bir yöntem: iyonik sıvı temelli mikroekstraksiyon yöntemi” isimli Kimya Projesi ile 5 Farklı Alan Bir Bahçede” isimli Fen Bilimleri Projesi ile TÜRKİYE FİNALLERİNDE SERGİLENME BAŞARISI Helin VARDAR, Sude ACI, Gökçe ÖNDER, Laçin ARSEL, Deren TATLI,

    Gelişim Koleji Matematik Ligi Final Maçı (14 Mayıs 2015)

    İKİNCİLİK

    Ekin Koleji Matematik Yarışması (12 Mayıs 2015)


    DÖRDÜNCÜLÜK

    MEB/AB Bakanlığı Avrupa Birliği Bilgi Yarışması (11 Mayıs 2015)


    AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması

    İLÇE BİRİNCİLİĞİ Burak KARABULUT, Sıla ORDU, Oğuz ZEYBEK

    24. MEF Uluslararası Eğitim Kurumları Araştırma Projesi Yarışması, İstanbul (5-8 Mayıs 2015)

    İzmir Gaziemir Serbest Bölgesindeki Hava Kirliliğinin Hypnum Cupressifurme türü karayosunlarının kullanımı ile ölçülmesi” isimli Biyoloji Projesi ile BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ ÖZEL ÖDÜLÜ (TÜRKİYE ALTINCILIK ÖDÜLÜ) Emine ALAN,

    Cemre Su AND, TÜBİTAK Bu Benim Eserim Ege Bölge Sergisi (04-06 Mayıs 2015)

    Temiz Telefon” isimli Fen Bilimleri Projesi ile İKİNCİLİK Doruk VURAL,

    Gelişim Koleji Mun Konferansı (GMUN) (02-05 Mayıs 2015)

    Model Birleşmiş Milletler Konferansında SEÇKİN DELEGE Sıla ORDU,

    Samsung Geleceğin Mucitleri Proje Yarışması (03 Mayıs 2015)

    Unutma Beni” isimli Fen Bilimleri Projesi ile TÜRKİYE FİNALLERİ İLK 10 PROJE ARASINA KALARAK ULUSAL TELEVİZYON KANALINDA YAYINLANMA VE HALK OYLAMASINDA BİRİNCİ OLMA BAŞARISI Hakan Berke ŞİRVAN,

    Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Olimpiyat Yarışması (11 Nisan 2015)

    Ortaokul kademesinde Fen Bilimleri dalında iki öğrencimiz ile Lise kademesi Biyoloji dalında bir öğrencimiz ile birinci aşamanın başarıyla geçilerek

    FİNALLERE KATILIM BAŞARISI Ekin GEZER, Sıla PEKER, Efekan ERGÜN,

    4. DOESEF Proje Yarışması, İzmir (8-11 Nisan 2015)

    Optik Girişim ile Mikrometrik Genleşmelerin Ölçülmesi” isimli Fizik Projesi ile

    14-19 Haziran 2015 tarihlerinde AMERİKA – OSWEGO GENIUS OLYMPIAD PROJE YARIŞMASI’NDA ÜLKEMİZİ TEMSİL ETME HAKKI Egemen AKSU, Berkay DOKUCU,

    46.TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışması, İzmir (30 Mart - 2 Nisan 2015)

    Ege Bölge Sergisinde finale kalarak Fizik dalında Ege Bölgesi İKİNCİLİK Egemen AKSU, Berkay DOKUCU

    Ege Bölge Sergisinde Kimya dalında FİNALE KALMA BAŞARISI Cavide Gözde YILMAZ, Utku Yılmaz ÖZDEMİR,

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Türkiye Turnuvası (21 - 22 Mart 2015, İzmir)

    Parmak Ucunda Hayat” isimli Sosyal Sorumluluk projesi ile TEAM OF RESCUERS Lego Robot Takımı TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILIM BAŞARISI

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Türkiye Turnuvası (21 - 22 Mart 2015, İzmir)

    Holocan” isimli Mühendislik projesi ile ROTATECH Lego Robot Takımı TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILIM BAŞARISI

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Junior FLL Turnuvası (21 - 22 Mart 2015, İzmir)

    2. sınıf öğrencilerimizden oluşan BUTTERFLIES Lego Robot Takımımız KAYA GİBİ SAĞLAM TASARIM ÖDÜLÜ

    3. sınıf öğrencilerimizden oluşan RAINBOW Lego Robot Takımımız PICASSO ÖDÜLÜ

    Harvard Mun Konferansı, ÇİN (19-22 Mart 2015)

    Model Birleşmiş Milletler Konferansında Türkiye’den tek okul olarak KATILIM BAŞARISI

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (07 - 08 Mart 2015, İzmir)

    Parmak Ucunda Hayat” isimli Sosyal Sorumluluk projesi ile TEAM OF RESCUERS Lego Robot Takımı PROJE JÜRİSİ BİRİNCİSİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (07 - 08 Mart 2015, İzmir)

    Holocan” isimli Mühendislik projesi ile ROTATECH Lego Robot Takımı ROBOT TASARIM VE PROGRAMLAMA BİRİNCİSİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (07 - 08 Mart 2015, İzmir)

    Oku Bakayım” isimli Öğrenme Güçlüğü projesi ile NINE BUDDY Lego Robot Takımı EGE BÖLGESİ FİNALLERİNE KATILIM BAŞARISI

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (07 - 08 Mart 2015, İzmir)

    Lego Plus” isimli Down Sendromu Hastalarının Eğlenerek Öğrenmesi projesi ile LITTLE HEROES Lego Robot Takımı EGE BÖLGESİ FİNALLERİNE KATILIM BAŞARISI

    Gediz Üniversitesi’nde The Mathematical Association of America (MAA) tarafından düzenlenen AMC 8 (American MAthematics Contest 8) adlı Matematik Yarışması (13 Şubat 2015)

    ALTIN MADALYA
    Dilara ÇELTİK,

    GÜMÜŞ MADALYA Selin ALKAN, Berke ÇALIŞKAN, Eylül BADEM,

    BRONZ MADALYA Selin ANIK,

    Manisa ODTÜ Ülkem Koleji 1. Strateji Oyunları Yarışması (27 Aralık 2014)

    Kulami Oyunu dalında BEŞİNCİLİK

    İzmir Ekonomi Üniversitesi Mun Konferansı (ECOTRAINMUN) (19-21 Aralık 2014)


    Model Birleşmiş Milletler Konferansında EN İYİ DELEGE Beste ÖZEL, SEÇKİN DELEGE Kağan Mete UZAN, Egemen AKSU, ONURSAL MANSİYON Ahmet Eren PAKSOY

    Yeditepe Üniversitesi Mun Konferansı (YMUN), iSTANBUL (12-14 Aralık 2014)

    Model Birleşmiş Milletler Konferansında ONURSAL MANSİYON Berna İBRAHİMLİ, Gelişim Koleji 8. Matematik Ligi

    Ortaokul 1. Maç (10 Aralık 2014)

    DÖRDÜNCÜLÜK

    2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

    10. FIRST LEGO LEAGUE Dünya Şampiyonası (03 - 07 Haziran 2014, Toronto, KANADA)


    Kapari Ek Toprağını ve Ormanını Koru” isimli projesi ile tüm dallarda ROTATECH STARS Lego Robot Takımı
    DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

    Stockholm Uluslararası Su Enstitüsü (SIWI), Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Proje Yarışması (06 Haziran 2014)

    Alkali Blue 6B Bağlı Nanopolimer Yardımıyla Cr (III) İyonunun Giderimi” isimli Fizik dalındaki projesi ile TÜRKİYE BİRİNCİSİ

    10. FIRST LEGO LEAGUE Dünya Şampiyonası (28 - 31 Mayıs 2014, Pamplona, İSPANYA)


    Çelik Hayat Üçgeni Koruyor Bizleri” isimli projesi ile tüm dallarda ROTATECH AMAZONLAR Lego Robot Takımı AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILIM BAŞARI BELGESİ

    Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Olimpiyat Yarışması (09 - 11 Mayıs 2014, İzmir)

    Fen Bilimleri Olimpiyat Yarışmasına 4 öğrencimizle 2. AŞAMA SINAVINA KATILIM BAŞARI BELGESİ

    TÜBİTAK “BU BENİM ESERİM” Proje Yarışması Türkiye Finalleri (05-08 Mayıs 2014, Ankara)

    Gözün Ön Segmentinde Oluşan Rahatsızlıkları Görüntüleme ve Takip Kamerası” isimli Fizik dalındaki Projesi ile TÜRKİYE BİRİNCİSİ

    Uluslararası Bilim Temelleri Yarışması (04-05 Mayıs 2014)


    Almanca dalında 1 öğrencimiz ile TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

    Almanca dalında 6 öğrencimiz ile İKİNCİ TURA GEÇME BAŞARISI

    DOESEF Proje Yarışması (11-13 Nisan 2014)

    yonik Sıvı Temelli Dispersif Sıvı-Sıvı Mikroekstraksiyon Yönteminin Bakır Tayininde Kullanımı” isimli Kimya Projesi ile
    TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

    2014 WORLD SCHOLAR'S CUP Türkiye Turnuvası (12-13 Nisan 2014)

    2014 WORLD SCHOLAR'S CUP” Türkiye Turnuvasına katılan İngilizce dalında 4 takımı ile DÜNYA ŞAMPİYONASINA KATILIM HAKKI BAŞARISI

    TÜBİTAK “BU BENİM ESERİM” Proje Yarışması (8-10 Nisan 2014, İzmir)

    Gözün Ön Segmentinde Oluşan Rahatsızlıkları Görüntüleme ve Takip Kamerası” isimli Fizik dalındaki Projesi ile
    EGE BÖLGE BİRİNCİLİĞİ

    Biyoloji (2), Fizik (2) ve Kimya dallarında 5 Proje ile EGE BÖLGE SERGİSİNE KATILIM BAŞARI BELGESİ INEPO Proje

    Yarışmaları Türkiye Finalleri (04-06 Nisan 2014, İzmir)

    Cami Şadırvanlarında Kullanılan Suyun Damlama Boru Sistemiyle Bahçe Sulamasında Kullanımı” isimli Çevre Biyolojisi dalındaki Projesi ile TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

    Çevre Fizik (2) ve Çevre Biyolojisi dallarında 3 proje ile de INEPO KATILIM BAŞARI BELGESİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor İstanbul Ulusal Turnuvası (21 - 23 Mart 2014, İstanbul)

    Kapari Ek Toprağını ve Ormanını Koru” isimli projesi ile tüm dallarda ROTATECH STARSLego Robot Takımı TÜRKİYE İKİNCİSİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor İstanbul Ulusal Turnuvası (21 - 23 Mart 2014, İstanbul)


    Çelik Hayat Üçgeni Koruyor Bizleri” isimli projesi ile Proje Jürisi dalında ROTATECHAMAZONLAR Lego Robot Takımı
    PROJE JÜRİSİ BİRİNCİSİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor İstanbul Ulusal Turnuvası (21 - 23 Mart 2014, İstanbul)

    Rotafet” isimli projesi ile tüm dallarda ROTATECH JUNIORS Lego Robot Takımı YENİLİKÇİ ÇÖZÜM BİRİNCİSİ

    44. TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması (18-20 Mart 2014, İzmir)

    Optik İnterferometre İle Manyetostriksiyon Hesaplanması” isimli Fizik Projesi ile JÜRİ TEŞVİK ÖDÜLÜ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (14 - 16 Şubat 2014, İzmir)

    Kapari Ek Toprağını ve Ormanını Koru” isimli projesi ile ROTATECH STARS Lego Robot Takımı PROJE JÜRİSİ BİRİNCİSİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (14 - 16 Şubat 2014, İzmir)


    Legozele” isimli projesi ile ROTATECH JUNIORS Lego Robot Takımı YENİLİKÇİ ÇÖZÜM BİRİNCİSİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (14 - 16 Şubat 2014, İzmir)

    Çelik Hayat Üçgeni Koruyor Bizleri” isimli projesi ile ROTATECH AMAZONLAR Lego Robot Takımı TAKIM ÇALIŞMASI BİRİNCİSİ

    Bilim Kahramanları Yarışıyor Ege Bölge Turnuvası (14 - 16 Şubat 2014, İzmir)


    Rag Timi Mahallemizi Depreme Hazırlıyor” isimli projesi ile ROTATECH Lego Robot Takımı KATILIM BAŞARI BELGESİ

    İstanbul Bilgi Üniversitesi “JPL-NASA BULUŞ ŞENLİĞİ” Proje Yarışması (07 Aralık 2013, İstanbul)

    Hedefe Tek Atış” konulu Mühendislik Bilim dalında 1 proje ile EN SIRA DIŞI TASARIM ÖDÜLÜ

    Geri Dönüşüm ve Kırtasiye Atığı toplama üzerine başlattığımız kampanya dâhilinde atıklarımızdan elde ettiğimiz Atık toplama kutumuz TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ

    Gediz Üniversitesi'nde The Mathematical Association of America (MAA) tarafından düzenlenen AMC 8 (American MAthematics Contest 8) adlı Matematik Yarışması (26 Aralık 2013)


    Çeşitli ülkelerden 2400'den fazla okuldan, 150.000 üzerinde öğrencinin katıldığı AMC 8 (American MAthematics Contest 8) adlı Matematik yarışmasında 8.sınıf öğrencilerimiz tüm katılımcılar arasında %5'lik dilime girerek iftihar listesinde yer alarak

    1 öğrencimiz ALTIN MADALYA

    2 öğrencimiz BRONZ MADALYA

    Comenius Projesi “Are we ready for the climate changes?” konulu Comenius projesine 4 ÜLKE İLE KATILIM Bu Benim Eserim ve Tubitak Projeleri

    Ortaokul kategorisinde 43 proje ve lise kategorisinde yurtiçi 10 proje yurtdışı 4 proje ile katılım

    2012-2013 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

    2013 SBS 700 Tam Puan (Çağla Su DİKMEN) TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

    Acıbadem Üniversitesi “4. Fikrine Sağlık 2013” Proje Yarışması (16 Mayıs 2013)

    Fizik ve Kimya dalında 2 proje ile TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILIM (500 Proje Arasında İlk 10 Proje Arasında Yer Alma)

    22. MEF Araştırma Proje Yarışması (7-10 Mayıs 2013)

    Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında 3 proje ile KATILIM BAŞARI BELGESİ

    Uluslararası VOLVO Adventure Çevre Projesi Yarışması (30 Nisan 2013)

    Çevre dalında ‘’Collecting Solid Underwater Waste, Setting Reefs’’ isimli proje ile TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILIM

    TAKEV 7. Akıl Oyunları Turnuvası (27 Nisan 2013)

    Matematik dalında ÜÇÜNCÜLÜK

    FIRST LEGO LEAGUE Dünya Şampiyonası (24-27 Nisan 2013, St.Louis, MO, ABD)


    Kumandam Elimde Hayatım Kontrolümde’’ isimli Robot Projesi ROTATECH Takımı DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

    TAKEV I. Ulusal Strateji Oyunları Turnuvası (13 Nisan 2013)


    Abolone dalında BEŞİNCİLİK

    DOESEF Proje Yarışması (11-13 Nisan 2013)


    Gözün Ön Segmentini Oluşturan Kornea, İris ve Lens Dokusunda Meydana Gelen Hastalıkları Görüntüleme ve Takip Mikroskobu” isimli mühendislik projesi ile ÜÇÜNCÜLÜK

    Fizik, Kimya (2), Biyoloji (2) ve Mühendislik dallarında 6 proje ile DOESEF KATILIM BAŞARI BELGESİ

    TÜBİTAK “BU BENİM ESERİM” Proje Yarışması (11 Nisan 2013)

    Biyoloji ve Matematik dallarında 2 Proje ile Ege Bölge Sergisine KATILIM BAŞARI BELGESİ

    INEPO Proje Yarışmaları Türkiye Finalleri (6-7 Nisan 2013)

    Çevre Biyolojisi dalında ŞEREF MANSİYONU ÖDÜLÜ Çevre Biyolojisi dalında 1 proje ile de INEPO KATILIM BAŞARI BELGESİ

    TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması (27-29 Mart 2013, İzmir, TÜRKİYE)

    Çocuk Oyunlarına Dair Düşünceler ve Deneyimler’’ isimli psikoloji projesi ile EGE BÖLGE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında 4 proje ile Ege Bölge Sergisine KATILIM BAŞARI BELGESİ

    9. FIRST LEGO LEAGUE Türkiye Şampiyonası (16-17 Mart 2013, İstanbul, TÜRKİYE)

    Kumandam Elimde Hayatım Kontrolümde’’ isimli robot projesi ROTATECH takımı TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

    9. FIRST LEGO LEAGUE Ege Bölge Şampiyonası (22-23 Şubat 2013, İzmir, TÜRKİYE)

    Kumandam Elimde Hayatım Kontrolümde’’ isimli Robot Projesi ROTATECH Takımı EGE BÖLGE ŞAMPİYONLUĞU
    Unutma Beni’’ isimli Robot Projesi ROTATECH JUNIOR Takımı EN İLHAM VERİCİ TAKIM ÖDÜLÜ

    "Uluslararası Fizikte Nobel Ödülüne İlk Adım" Proje Yarışması(19 Eylül 2012)

    Fizik dalında MANSİYON ÖDÜLÜ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Liselerarası Bilgi Yarışması İLÇE BİRİNCİLİĞİ

    İL FİNALLERİNE KATILIM Uluslararası American Mathematician Competition (AMC) DÜNYA ÇAPINDA % 5’ LİK DİLİM İÇERİSİNDE YER ALMA

    Özel Ege Lisesi tarafından düzenlenen Matematik Olimpiyatı Yarışması

    ÜÇÜNCÜLÜK

    2011-2012 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

    İzmir Ekonomi Üniversitesi Proje Yarışması Türkiye Finalleri (25 Mayıs 2012)


    Fizik (3) ve Biyoloji dalında 4 proje ile KATILIM BAŞARI BELGESİ

    MEF-EBAV Ulusal ve Uluslararası Proje Yarışmaları Türkiye Finalleri (11 Mayıs 2012)

    Biyolojisi dalında 1 proje ile TÜRKİYE FİNALLERİNE KATILIM BAŞARI BELGESİ

    Okyanus Koleji Proje Yarışması (07 Mayıs 2012)

    Fizik dalında 1 proje ile KATILIM BAŞARI BELGESİ

    Özel Ege Lisesi tarafından düzenlenen Proje Yarışması (28 Nisan 2012)

    Fizik (5) ve Biyoloji dallarında 6 proje ile KATILIM BAŞARI BELGESİ Uluslararası Nobel Prize Proje Yarışması Türkiye Finalleri Fizik dalında MANSİYON

    DOESEF Proje Yarışması (13 Nisan 2012)

    “Geliştirilen Bir Aynalı Teleskop ile Güneş Lekelerinin İncelenmesi” isimli Fizik Projesi ile

    ÜÇÜNCÜLÜK

    Fizik dalında 1 proje ile de DOESEF KATILIM BAŞARI BELGESİ

    TÜBİTAK “BU BENİM ESERİM” Proje Yarışması (12 Nisan 2012)

    Fen Bilimleri ve Matematik dallarında 2 Proje ile Ege Bölge Sergisine KATILIM BAŞARI BELGESİ

    43. TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması (25-27 Mart 2012, İzmir, TÜRKİYE)

    Fizik (2), Tarih ve Sosyoloji dallarında 4 proje ile Ege Bölge Sergisine KATILIM BAŞARI BELGESİ

    8. FIRST LEGO LEAGUE Türkiye Şampiyonası (16-17 Mart 2012, Ankara, TÜRKİYE)

    “Egenin Siyah İncisi Zeytin’’ isimli Robot Projesi ROTATECH Takımı

    ROBOT PERFORMANSI TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

    TEKNİK JÜRİ BÜYÜK ÖDÜLÜ

    254 PUANLA TURNUVANI EN YÜKSEK ROBOT PERFORMANS PUANI