Sınıf Mevcutları kaç kişidir?

Sınıf mevcutlarımız; Anasınıfı için 20 kişi, ilkokul için 22 kişi, ortaokul için 24 kişi ve lise için 24 kişi olacak şekilde düzenlenmiştir.

Yabancı dil derslerine yabancı öğretmenler giriyor mu?

Evet, İngilizce derslerinde yabancı öğretmenler derslere giriyor.

Yabancı dil dersleri hangi sınıf grubuna, haftada kaç saat ders veriliyor?

Yabancı dil Rota Kolejinde Anasınıfından 12.sınıfa kadar 1.yabancı dil İngilizce,2. Yabancı dil Almanca olarak ders programında uygulanmaktadır. İngilizce 5 Yaş grubunda-5 Saat İngilizce 6 Yaş grubunda – 7 Saat İngilizce-1 Saat Almanca 1-2-3-4-5. sınıflarda-8 saat İngilizce-2 Saat Almanca 6-7-8. Sınıflarda 10 saat İngilizce-2 Saat Almanca 9-10-11-12. Sınıflarda 10 saat İngilizce- 2 Saat Almanca

Klasik sınavlarınız dışında, LYS ve Üniversite sınavına yönelik deneme sınavları yapılıyor mu?

2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm sınıflarda her ay deneme sınavı yapılmaktadır. Ancak 8. Sınıflarda ve 12. Sınıflarda sınav yılı olduğu için 50 adet deneme yapılmaktadır.

Akademik başarıya göre seviye sınıfları oluşturuluyor mu?

Rota kolejinde seviye sınıfı bulunmamaktadır. Ancak başarı düzeyi yüksek gruplar için olimpiyat çalışmalarımız, başarı düzeyi düşük öğrencilerimiz için hafta içi ve hafta sonu etüd çalışmalarımız yapılmaktadır.

Yabancı dil eğitiminiz nasıl olacak?

Okulumuz öğrencileri tüm dünyada etkinliği ve yetkinliği tanınmakta olan Yabancı Dil Eğitim Kurumları ile koordinasyon dahilinde İngilizce düzeyi yüksek, hedef dili her anlamda aktif kullanabilen öğrenciler olarak mezun olurlar.

Sınıf Sayıları kaç kişi olacak?

Sınıf sayılarımız; Anasınıfı için 20 kişi, ilkokul için 22 kişi, ortaokul için 24 kişi ve lise için 20 kişi olacak şekilde düzenlenmiştir.