• TR
 • EN
 • Bu Haftanın Kitabı

  Sizi öyle bir hikâyeye davet ediyoruz ki, içinde gölgeler köklerini arıyor, canavarlar mutlu dolaşıyor, uluslar birbirine yaklaşıyor. Hatta “koca koca” serçeler çete kuruyor!

   
  Şemsi Yıkarsu, eskiden herkesin evinde rastlayabileceğiniz Hayat Ansiklopedisi’nin sadık bir okurudur. Dedesiyle beraber okuduğu bu ansiklopedide aradıklarını bulamayınca kendi ansiklopedisini hazırlamaya koyulur. Kimi zaman kalemine güvenenlerin kimi zaman dünyayı başka renklere boyayanların peşine düşer. Hepsini Resimli Hayal Ansiklopedisi adını verdiği başyapıtında toplar. Ünlü âşık Julien Sorel’den Kırk Kalemşörler’e kadar birçok kişi ve nesne bu ansiklopedideki yerini alır. Ama içlerinde öyle biri vardır ki, onun isminin karşısında “insan ormanının en büyük ağacı” yazacaktır.
   
  Serçeler gibi kıpır kıpır olan bu kitap, kendimizi ifade etme biçimimize, ilişkileri ve dönüşümü gözden geçirmemize katkıda bulunacaktır. Çocuklarda yaratıcılığa ve kendine güvene katkı sağlayan bu kitap 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz için uygundur.
   

  12 Aralık 2016

  Bu İçeriği Paylaş