Destination Imagination Türkiye Turnuvası 2018

Rota Koleji, Destination Imagination Global Finals’a katılmaya hak kazanmıştır.

DAT 2018 Ulusal Etkinliğinde yaratıcılık, takım çalışması ve problem çözme konusunda becerilerini kanıtlayarak "Doğaçlama Görevi" ortaokul seviyesinde ikinci olan Rota Koleji Undefined Creatures takımı, 23-26 Mayıs 2018 tarihlerinde Knoxville Tennessee’de yapılacak olan Global Finals’a katılmaya hak kazanmıştır.

Doğaçlama Görevi ortaokul seviyesinde alınan ikinciliğin yanı sıra, Teknik Görev ortaokul seviyesinde DIrector takımı dördüncülük, Bilimsel Görev ilkokul seviyesinde Raindrops takımı dördüncülük ve Servis Öğrenimi ilkokul seviyesinde Amazonlar takımı dördüncülük elde etmiştir. Ayrıca anasınıfı öğrencilerinden oluşan Culture Feast takımı, rekabetsiz seviye olan Rising Stars görevinde mükemmel bir sunum yaparak değerlendiricilerden harika dönütler ve salondan da koca bir alkış almıştır.

DAT 2018 Ulusal Etkinliği'ne katılan 107 Rota Koleji öğrencisi; gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik uygulamalarının yanı sıra doğaçlama, tiyatro becerileri, yazı, proje yönetimi, iletişim becerileri, yenilikçilik, takım çalışması ve topluma hizmet alanlarında çalışmalar yapmasını sağlayan yedi açık uçlu görevin altısında toplam 16 sunum sergiledi.

Destination Imagination kendini her yaştan öğrenci için hayal gücünden yeniliğe, yaratıcı süreci keşfetme ve kullanma fırsatları yaratmaya adamıştır. Bu fırsatları çok iyi değerlendiren Rota Koleji DI öğrencileri, çok büyük kazanımlar ve deneyimler elde ettiler. Öğrencilerimizin başarısına katkı gösteren herkese teşekkür eder, öğrencilerimizi gururla kutlarız.

24 Nisan 2018

Bu İçeriği Paylaş