• TR
 • EN
 • DI Global Finals 18

  Rota Koleji Undefined Creatures takımı, DI Global Finals 18’de ülkemizi ve okulumuzu temsil etti…

  DAT 2018 Ulusal Etkinliğinde yaratıcılık, takım çalışması ve problem çözme konusunda becerilerini kanıtlayan ve kendi Görev ve Seviyesinde ikincilik elde eden Rota Koleji Undefined Creatures takımı, 23-26 Mayıs 2018 tarihlerinde, Knoxville Tennessee’de yapılan Global Finals 18’de ülkemizi ve okulumuzu başarıyla temsil etti.

  Takım Üyeleri:

  Ada KESTEK

  Aysima GÖKTAŞ

  Gülce Duru ŞAKAR

  Irmak SAYLAN

  Nehir Naz SAĞLAM

  Nesimi Ege ALTAŞ

  Rengin AÇIKBAŞLAR

  Takım Sorumluları:

  Birsen ŞEKER

  Mehmet ŞEKER

  Takım; gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik uygulamalarının yanı sıra doğaçlama, tiyatro becerileri, yazı, proje yönetimi, iletişim, yenilikçilik, takım çalışması ve topluma hizmet alanlarında çalışmalar yapmasını sağlayan yedi ucu açık görevden biri olan Doğaçlama Görevinde sunumunu sergiledi. Ana dili İngilizce olan öğrenciler için bile bir hayli zor olan bu görevin çözümünü öğrencilerimiz İngilizce sundukları için değerlendiricilerden büyük takdir aldılar.

  Öğrencilerimiz turnuvanın yapıldığı Tennessee Üniversitesi’nin ve Knoxville şehrinin her tarafını gezmekle kalmayıp Atlanta kentinin önemli yerlerinden dünyaca ünlü CNN haber kanalının merkez stüdyosunu, “Coca Cola Dünyası”nı, dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Georgia Akvaryumu’nu, Centennial Olimpik Parkı’nı ve Amerikan kültüründe ikonlaşmış olan “College Football Hall of Fame” müzesini görme fırsatı elde ettiler.

  Bu güzel deneyim sonrasında öğrencilerimiz ilk defa okyanus aşırı seyahat ettiler, farklı kültürlerden arkadaşlar edindiler ve Amerikan mutfağına ait yemekleri tattılar.

  11 Haziran 2018

  Bu İçeriği Paylaş