Dünya Pİ Günü

Matematikte kullanılan, en önemli sabit sayı olma özelliği taşıyan ve 3,14 olarak bilinen martın (3. ayın) 14 ünde dünya çapında kutlanan Pi Günü okulumuzda kutlanmıştır.

Pi Günü etkinlikleri dâhilinde 7-11 Mart tarihleri arasında hafta boyunca 5. ve 6.sınıflarda "Pi sayılarını boyama" ve "Pi sayısını öğreniyorum" etkinlikleri düzenlendi. Öğrencilerimizin bu etkinlikleri okulumuzda sergilendi.

Yine hafta boyunca Pi Günü’ne özel hazırlıklar gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz kendi Pi tişörtlerini tasarladılar ve okul içi strateji oyunları turnuvalarında boy gösterdiler.

14 Mart tarihinde Pi kurabiyelerimiz ve Pi bardakları satışa sunuldu ve gelirinin İzmir Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfına bağışlanması maksadıyla öğrencilerimiz tarafından talep gördü.

6 ve 7. sınıflar arasında düzenlenen Strateji Oyunları Abalone Turnuvası’nda Berken KENİ birinci, Yasin Hakan KANLI ikinci, Naşide DAVAS üçüncü olmuştur. Battle Sheep Turnuvası’nda Hasan Ulaş SAVAŞ- Doruk KILIÇ birinci, Efe KAR-Ege BALBAY ikinci, Irmak KIRAN-Eylül AK üçüncü olmuştur. Quoridor Turnuvası’nda Ulaş TEPEDELEN birinci, Yağız AKTAŞ ikinci ve Mehmet Arda UYAR üçüncü olmuştur.

Pi Sayısını Ezbere Okuma Yarışması’nda Ceylin KULAKSIZ birinci, Doğa Karin AYAN ikinci ve Taylan TURSUN üçüncü olmuştur.

Pi Tişörtünü Tasarla Yarışması’nda Ada EKEN birinci, Emir KIZILKAYA ikinci ve Gökçe Ada HASSOY üçüncü olmuştur.

Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, bu etkinliklerde emeği geçen tüm matematik zümresi öğretmenlerine, görsel sanatlar zümresi öğretmenlerine ve teknik ekibe teşekkür ederiz.

14 Mart 2018

Bu İçeriği Paylaş