• TR
 • EN
 • Küsen Kalem

  Rota Koleji 1. sınıf öğretmenleri :’’ Evde bir gün önceden kalan gazete kağıtlarını ne yapıyorsunuz?’’ sorusunu sorup öğrencilerden cevapları aldılar. Kalem yapılırken ağaçların kesildiği gibi gazete , kağıt yapılırken de ağaçların kesildiğinde bahsettiler. Bu nedenle atık gazete kağıtlarını atmak yerine eğlenceli etkinlikler yapılabileceğini anlattılar ve derse giriş yaptılar.

  Öğretmenler her öğrenciye 1 boya kalemi içi, bir parça önceden kesilmiş gazete kağıdı , birer fırça ve tutkal bulunan kaplarını verdi. Herkes önce fırçasıyla bir miktar tutkal aldı ve gazete kağıdını bir ucuna sürdü. Tutkallı yere boya kaleminin içini yerleştirdi ve gazete kağıdını katlayarak boya kaleminin içinin üzerine getirip sıkıştırdı. Daha sonra gazete kağıdının tamamına tutkalı sürüp boya kalemini döndürerek gazete kağıdına sardı.

  Öğretmen öğrencilere yapılan bu boya kalemini hem uzun süre kırılmadan kullanabileceklerini hem de fazla olan gazete kağıtlarını değerlendirebileceklerini söyleyerek deneyi bitirdi.

  3 Kasım 2017

  Bu İçeriği Paylaş