MEV Koleji Fen Bilimleri Araştırma Proje Yarışması

11 Mayıs 2019 Tarihinde Özel Mev Güzelbahçe Kolejinin düzenlediği, Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması'na Gaziemir Rota Fen Lisesi olarak  fizik ve kimya dalındaki projelerimizle katıldık.

Fizik dalında; "Derialtı Kanser Bölgesinin Sıcaklığa Duyarlı Renk Değiştiren Yüzeyler İle İncelenmesi" porejesiyle Mine Ceyda DEVECİ ve Çağlanur GÜNAY; "Enerji Tasarruflu Yollar İle Enerjiyi Verimli Kullanalım" projesiyle Atabey Emirhan EMİR ve Selmin Nefise EMİR; kimya dalında "Çitosan Kaplı Pektin Çubukları" projesiyle Umut ALP ve Cemre Su YILDIRIM okulumuzu başarı ile temsil etmiştir. "Huntit / Kitosan Takviyeli Güç Tutuşur/Alev Geciktirici-Antibakteriyel Polimerik Kaplamaların Malzeme Karekterizasyonlarının (XRD, FTIR, SEM, EDS)  Yapılması ve Uygulama Potansiyelinin Araştırılması" projesiyle  Selin Jale KALE ve Ekin UYSAL kimya dalında BİRİNİCİLİK ödülü almıştır.

Projelere danışmanlık yapan Kimya Öğretmenimiz Emrah ARAS ve Fizik Öğretmenimiz Emine Burcu CEVİZCİ'yi ve değerli öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

11 Mayıs 2019

Bu İçeriği Paylaş