Öğrencilerimizin çalışmaları Sanat Binealinde

Bu yıl konusu ‘Şimdi ve Burada!' olarak belirlenen 5. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nde İlkokul öğrencilerimizin “Benim Zamanım’’ isimli çalışmaları, 10 ülke ve 480 proje başvurusu arasından Bienal' de sergilenmek üzere seçilerek Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi sergi salonunda yerini almıştır.

Çalışmanın konusu; ‘‘Zaman herkesin eşit olarak sahip olduğu; fakat aynı şekilde kullanamadığı son derece değerli bir kaynaktır. Zaman bizim açımızdan algılanması hem basit hemde zorlayıcı olabiliyor. Bizde bu süreci emojileri kullanarak anlatmak istedik. Emojileri hayatımızın her alanında kullanıyoruz. Mesela doğru yaptığımız sorular karşısında gülen yüz, çok konuştuğumuz da üzgün yüz, sevdiğimizi ve sevildiğimizi gösteren kalp şeklinde ve bunun gibi farklı emojiler veriliyor. Bir döngü içinde kendi yaşadığımız bir günü resmetye başladık. Resimleri oluştururken zamanımızın ne kadar hızlı, yoğun, yorucu, bazen üzücü ve çoğu zamanda keyifli geçirdiğimizi keşfettik ve bu sebepden ŞİMDİ ve BURADA! ’ yız projesini Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Elçin PEKE ERGÜVEN’in yardımıyla ürettik.’’

Sergi 19 Nisan - 28 Mayıs arasın da ziyaret edilebilecek.

Projede; Asya ANIK, Defne ÇALIŞKAN, Nazmiye Didar ŞENOL, Melisa PEKDEMİR, Damla TAŞELİ, İpek ESİN, Deniz AKSAY, Ekin BARUT öğrencilerimiz yer almıştır.

Gurur duyduğumuz öğrencilerimizi, sanatseverlerimizi tebrik ediyoruz.

25 Nisan 2018

Bu İçeriği Paylaş