• TR
 • EN
 • Öğretmenlerimiz Nöröğretmen Seminerinde...

  Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği tarafından İzmir Amerikan Kolejinde düzenlenen Dr.Serkan KARAİSMAİLOĞLUnun “Nöroöğretmen” konulu semineri öğretmenlerimiz tarafından ilgiyle izlendi. Seminerde gelişen teknolojiyle birlikte eğitim sisteminde de değişimin olması gerektiği, her türlü bilgiye bu çağda bir tıkla ulaşılırken öğretmenlerin de kendilerini çağa uydurmaları gerektiği, kadın-erkek beyninin farklı olduğu ve bu noktadaki farklılıkların öğrenmeyi nasıl etkilediği anlatıldı.

  Bu güzel seminerinden dolayı Sayın Serkan KARAİSMAİLOĞLU’na ve seminerimize katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

  Serkan KARAİSMAİLOĞLU kimdir?

  Lisans eğitimini 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalından yüksek lisans derecesini 2009 yılında, doktora derecesini ise 2014 yılında almış olup halen aynı yerde çalışmaktadır. Sinirbilim alanında, beyin cinsiyeti (kadın beyni – erkek beyni) başta olmak üzere çeşitli konularda çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında ulusal fizyoloji kongresinde en iyi genç araştırmacı ödülünü almıştır. Akademik alanda bir tane uluslararası kitap bölümü olmak üzere çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Cinsiyetler arasındaki beyin farklılıklarının neden olduğu ve günlük hayatımıza yansıyan değişik bakış açılarının altında yatan sinirbilimsel nedenlerin herkesin anlayacağı bir dilde ele alındığı “Kadın Beyni Erkek Beyni” adlı kitabı 2015 yılında yayınlanmıştır. 2016 yılında TÜBİTAK desteği kapsamında “Fizyopia” adlı teknokent şirketini kurmuş olup halen şirketin yöneticiliğine devam etmektedir.

  8 Ocak 2018

  Bu İçeriği Paylaş