ROF'19

Bu yıl İzmir’de ortaokullar arasında ilk defa düzenlenen forum programımızı 13-14 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirdik. ROF’19 ekibi olarak etkinliği ilk defa düzenlemenin heyecanını ve gururunu yaşadık.

Rota Ortaokul Forum 2019 adını verdiğimiz ve ROF’19 diye tanımladığımız etkinliğimiz Türkiye’nin gündeminde olan konuları bir tartışma ortamında ele almak, bu konulara gerekli şekilde çözüm bulmak ve bunları farklı okullardan gelen arkadaşlarımızla beraber yapmak amacıyla organize edilmiştir.

Ülke ve dünya sorunlarını "Çevre, Eğitim, Çocuk Hakları, Hayvan Hakları, Ekonomi, Teknoloji" diye 6 komiteye ayırdığımız etkinliğimiz; İzmir'de 13 okulun katılımıyla eğlenceli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Etkinliğimizde delegelerimizin verdiği oylarla en iyi rapor hazırlayan komite ÇEVRE KOMİTESİ oldu. Yine delegelerin verdiği oylarla en iyi sunum yapan sözcü Ekonomi Komitesi'nden "Seyyid ÖTER" oldu. Her komite içerisinden en aktif öğrenciler seçildi ve hediye çekleri öğrencilere takdim edildi.

ROF’19 bizi sadece düşünme açısından geliştirmedi, aynı zamanda sosyal ilişkilerinizin de güçlenmesine fayda sağladı.

Geleceğin yetişkinlerinin bizler olduğunun farkındayız. Bu yüzden çağdaş ve umut dolu bir Türkiye için ürettiğimiz çözüm önerileri ile sesimizi duyurmak istiyoruz.

Forumda bize destek veren değerli idarecilerimize, öğretmenlerimize ve katılımından dolayı bizi mutlu eden bize yeni arkadaşlıklar kazandıran diğer 13 okulumuza çok teşekkür ediyoruz.

ROF'19 EKİBİ

13 Nisan 2019

Bu İçeriği Paylaş