Rota Matematik Turnuvası

Rota Eğitim Kurumları olarak 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü altıncısını düzenlediğimiz Rota Matematik Turnuvası’nı geçen sene olduğu gibi bu sene de büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

İl çapında 20 okul ile gerçekleştirdiğimiz bu yarışmaya katılan 4. sınıf öğrencileri yarışmanın ilk etabında matematik, geometri ve genel yetenek alanlarındaki becerisini ön planda tutmaya çalışıp rekabet duygusunu pekiştirdiler. İkinci etapta ise bu disiplinlerin eğlenceli yanlarını keşfedip takım olma ruhunu yaşadılar.

Rota Eğitim Kurumları Matematik Zümresi olarak bilgi ve becerilerimize heyecan ışığını kattığımız bugünün 1. etabında Bornova Koleji öğrencilerinden Sena ÖNDOĞAN birinci, Özel Yeşeren Okulları öğrencilerinden Beste ÇÖP ikinci, Bornova Koleji öğrencilerinden Filiz Elif ÖZER üçüncü olmuştur.

Yarışmamızın 2. etabında Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu’ndan “GELECEĞİN YILDIZLARI” takımı (Taewoong PARK – Bora ÖZKAN) birinci, Özel İzmir Türk Koleji Büyük Çiğli Kampüsü‘nden “YILDIZLAR” takımı (Defne Ada KARAYİĞİT– ZEYNEP UĞURLU) ikinci, Özel TAKEV Narlıdere İlkokulu’ndan “ZEKA KÜPLERİ” takımı (Utku TAPKİ – Can Memet ERDOĞAN) üçüncü olmuştur.

Yarışmamızın final etabında Özel İzmir Türk Koleji Büyük Çiğli Kampüsü‘nden “YILDIZLAR” takımı (Defne Ada KARAYİĞİT– ZEYNEP UĞURLU) birinci, Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu’ndan “GELECEĞİN YILDIZLARI” takımı (Taewoong PARK – Bora ÖZKAN) ikinci, Bornova Koleji'nden “RASYONEL DÖRTLÜ” takımı (Sena ÖNDOĞAN – Filiz Elif ÖZER) üçüncü olmuştur.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

4 Mayıs 2019

Bu İçeriği Paylaş