RotaMatematik Turnuvası

Rota Eğitim Kurumları olarak 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü beşincisini düzenlediğimiz RotaMatematik Turnuvası’nı geçen sene olduğu gibi bu sene de büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

İl çapında 20 okul ile gerçekleştirdiğimiz bu yarışmaya katılan 4. sınıf öğrencileri yarışmanın ilk etabında matematik, geometri ve genel yetenek alanlarındaki becerisini ön planda tutmaya çalışıp rekabet duygusunu pekiştirdiler. İkinci etapta ise bu disiplinlerin eğlenceli yanlarını keşfedip takım olma ruhunu yaşadılar.

Rota Eğitim Kurumları Matematik Zümresi olarak bilgi ve becerilerimize heyecan ışığını kattığımız bugünün 1. etabında Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğrencilerinden Arda KAYA birinci, Özel Düşünür İlkokulu öğrencilerinden Fikret Alperen KUN ikinci, Özel Gelişim İlkokulu öğrencilerinden Tolga TANRIBUYRUĞU üçüncü olmuştur.

Yarışmamızın 2. etabında İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokulundan “SUNSET” takımı (Emre İNCEOĞLUNisan BOMBAR) birinci, Yahya Kemal Beyatlı İlkokulundan “ÇOKLU ZEKAtakımı (Arda KAYAÖmer Ayaz ALTINTAŞ) ikinci, Özel Gelişim İlkokulundanOLAĞAN ÜSSÜtakımı (Deniz ÖZBEKTOLGA TANRIBUYRUĞU) üçüncü olmuştur.

Yarışmamızın final etabında Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’ ndan “ÇOKLU ZEKAtakımı (Arda KAYAÖmer Ayaz ALTINTAŞ) birinci, İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokulundan “SUNSETtakımı (Emre İNCEOĞLUNisan BOMBAR) ikinci, Özel Gelişim İlkokulundanOLAĞAN ÜSSÜtakımı (Deniz ÖZBEKTOLGA TANRIBUYRUĞU) üçüncü olmuştur.

Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

RotaMatematik Turnuvası sonuçları için tıklayınız.
RotaMatematik turnuvası soruları ve cevapları için tıklayınız

13 Mayıs 2018

Bu İçeriği Paylaş