• TR
 • EN
 • Rotanın Mucitleri

  Rota Koleji Fen Bilimleri Bölümü tarafından öğrencilerimizi fen bilimleri alanında yaratıcılığı teşvik etmek; öğrencilerin çalışmalarında bilimsel düşünce, yöntem ve teknikleri kullanarak bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamak; bilimsel alanlarda farklı ve özgün düşünceler ortaya koyan, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz “4. Rotanın Mucitleri Fen Bilimleri Proje Yarışması” sonuçlanmıştır.

  Yarışmamıza toplam 105 proje başvuruda bulunmuştur. Okulumuz fen bilimleri öğretmenlerinden oluşan seçici kurul tarafından yarışma şartnamesinde belirtilen proje değerlendirme kriterlerine göre yapılan ön elemeler sonucunda seçilen 10 proje finale kalmıştır. 20 Aralık 2017 tarihinde jüri kuruluna yapmış oldukları sunumlar sonucunda 3 proje ödül almaya hak kazanmıştır. Ayrıca finale kalan proje sahipleri projelerini konferans salonunda 6. sınıf öğrencilerimize de sunmuşlardır.

  Rota’nın Mucitleri Proje Yarışması’nda;

  7/B sınıfından Deniz GÖK birinci,

  7/D sınıfından Defne Günce KILIÇ ikinci,

  7/D sınıfından Halil Ali YILMAZ üçüncü olmuştur.

  22 Aralık 2017 de yapılan ödül töreninde dereceye giren öğrencilerimize Ortaokul Müdürümüz Sayın İlker DURU tarafından hediyeleri takdim edilmiştir. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ilgi ve emekleri için teşekkür ediyoruz.

  21 Aralık 2017

  Bu İçeriği Paylaş