Tübitak Şampiyonu Projemiz INTEL ISEF'te...

Rota Fen Lisesi öğrencilerimiz Tübitak Türkiye 3. sü olan projeleri ile ABDde yapılan ve dünyanın en prestijli Bilim Fuarı olan INTEL ISEF' ten davet aldı.

Amerikada Society for Science and the Public tarafından düzenlenen Intel International Science and Engineering Fair, dünyanın en büyük üniversite öncesi bilimsel araştırma fuarıdır.

Rota Fen Lisesi 10. sınıf öğrencilerimiz Roza MERCAN ve Halil ÖZGÜR’ün danışman öğretmenleri Fen Bilimleri Bölüm Başkanımız Esin KARA ile birlikte hazırladıkları Mikron Ağ Yapılı Membran Morfolojisine Sahip Yeni Malzemeler: Proteomik Çalışmalarda Kullanım Potansiyellerinin Araştırılması” proje ile önce 48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ege Bölge Sergisinde 1. lik ödülü daha sonra mayıs ayında Ankara da yapılan final sergisinde Türkiye 3. lük ödülü kazanmıştı.

Bu yıl aynı proje TÜBİTAK tarafından ABD’de ülkemizi temsil etmek üzere seçilen 10 proje arasına girerek ABD Bilim Fuarı’ndan davet edildi. Rotalı gençlerimizin 12-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en büyük ve prestijli proje yarışması olan Intel-ISEF Mühendislik Fuarı’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

10 Şubat 2018

Bu İçeriği Paylaş