YAZAR VE ŞAİRLERİMİZDEN SİZLERE ŞİİRLER VE ÖYKÜLER

İstese de istemese de sürekli bir yerlere yetişmeye çalışan insanoğlunun bu bitmek bilmeyen temponun ortasında bir çiçeği koklamayı, nedensizce selam verip gülümsemeyi, doğanın sesini dinlemeyi unuttuğu inkâr edilemez bir gerçektir. Hayatın zorunlu kıldığı koşturmacanın tam da ortasında boğuşan insanoğlu incelikleri yok saydığını, nezaketle yürümenin önemini unuttuğunu belki de evde kalmak zorunda olduğu bugünlerde daha iyi anladı belki de.

Hayatın tüm diretmelerine karşı çıkan sanat, durmadan koşmaya, yarışmaya alışmış insanoğlunun evde kalmak zorunda olduğu bugünlerde en yakın dostu, dert ortağı, umudu oldu aslında. Bu sanat dallarından en güvenilir olanı da sözcüklerin dostluğunun var ettiği edebiyattır.

Bu zor zamanlarda bizleri evlerimizde de yalnız bırakmayan yazarlarımız, şiir ve öykülerin güzelliklerini, cesaretini, umudunu, naifliğini de alarak evlerimize konuk oldular. Okudukları şiir ve öykülerle yüreğimizi hafifletip motorları maviliklere, ışıklı maviliklere süreceğimiz günlere olan inancımızı da canlı tuttular. Değerli yazarlarımıza incelikle bezenmiş şiir ve öyküleri için çok teşekkür ediyoruz.

 

13 Nisan 2020

Bu İçeriği Paylaş